سیمانکاری نما

سیمانکاری نمای ساختمان

سیمانکاری نمای ساختمان - 2

استفاده از روش های سیمانکاری نمای ساختمان یکی از روش‌های مرسوم نماسازی ساختمان است که شاید خیلی از افراد اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشند. مقاومت بالا، هزینه پایین و تنوعی که در استفاده از سیمان برای نماسازی وجود دارد، موجب شده تا بسیاری از افراد از سیمان برای نمای ساختمان خود استفاده کنند.

نماهای سیمانی با نام هایی از جمله نمای سیمان شسته، نمای کمچه ای و نمای تگری، نمای رومی، نمای چکشی، نمای تیشه ای، نمای کلنگی شناخته می شوند. دلیل استفاده از این نام ها در سیمان کاری نما با توجه به روش اجرا، طرح نما و مصالح استفاده شده، می باشد.

نمارومی اجرا شده در آستانه اشرفیه توسط نماسازان پارس

اضافه شدن طبقه بالا واجرای نمای طبقه دوم بعد ده سال

نمارومی

سیمانبرینما

نماویلا

نمایساختمان

ادامه تصاویر نماسیمانبری در آستانه اشرفیه درپایین صفحه

 

نماطرح سنگ وچوب سیمانی

نمونه طرح سنگ سیمانی اجرا شده در تهران بومهن توسط نماکاران پارس

سیمانکاری نما/نمادیوارطرح سنگ

کلبه/کلبه سیمانی/نماکلبه طرح سنگ وچوب

طرح سنگ وچوب سیمانی/نمادیوار

 

دیوارویلا/نماطرحسنگ/

 

 

 

سیمانکاری نمای ساختمان - 1

شیوه های سیمانکاری نما

 • سیمان کاری کف اتاق
 • بند کشی با سیمان
 • سیمانکاری نما با سیمان سیاه
 • سیمانکاری نما با سیمان سفید
 • سیمان شسته نما
 • سیمان کاری بر روی ایزوگام
 • و …

نما رومی ساختمان/سیمانبری نما

نماکاران رومی/نما سیمانی/نمای ساختمان/ویلا/نما ابزاررومی/نما سیمانبری/ابزاررومی نما/

نمارومی

دیوار ویلا/شسته سیمانی

 

نماسازان پارس/سیمانکاری

 

سیمانکاری شسته

 

سیمانبری سردر

 

سردر سیمانی هلالی

 

نمای ویلاسردر سیمانی/سردر سیمانبری/سیمانبری سردر/نمارومی/ستون وسرستون/ستون سیمانی/سیمانکاری

ابزاررومی/نمارومی/سیمانبری نما/سیمانبری پنجره/نمای ساختمان

سردر سیمانی/سردر سیمانبری/سیمانبری سردر/نمارومی/ستون وسرستون/ستون سیمانی/سیمانکاری

ستون سیمانی/نمارومی/نماکاران رومی/سیمانبری نما/نما ویلا/تصاویرستون/تصاویر ویلانما ساختمان/استون ابساب

سیمانبری ویلا در شمال

 

سیمانبری نما

 

سیمانبری سردر

این نما سیمانی در شمال ودر شهر آستانه اشرفیه توسط نماسازان پارس اجرا شده است.

نمای ساختمان شامل:ابزاربرشی سیمانی‘سیمانبری نما‘ستون وسرستون برشکاری‘قاب دورپنجره‘شسته سیمانی‘آبساب سیمانی‘نماسیمانی و… میباشد.

سیمان کاری یکی از خدمات اولیه و اساسی در خدمات ساختمان است که در تمامی فضاهای داخلی و یا خارجی ساختمان انجام میشود. شیوه های متفاوتی بستگی به شرایط محیطی برای سیمان کاری موجود است. خدمات متفاوتی در ساختمان وجود دارند که از سیمان کاری برای آنها استفاده میشود.

 1. برای شروعسیمانکاری نمای ساختمان ابتدا باید سطح مورد نظر را آماده کرد. برای این کار به وسیله شاسی‌های فلزی و توری رابیتس سطح را می‌پوشانند.
 2. سپس ملاتی از سیمان و پودر سنگ تهیه می‌کنند و روی توری‌ها کشیده می‌شود تا بستر مناسبی برای چسباندن ملات ماسه روی نمای ساختمان ایجاد شود.
 3. بعد از این‌که طرح اولیه اجرا شد، باید برای ایجاد سطوح صاف، به صورت طولی کروم بندی‌ها را با دقت و به طوری کاملاً شاقولی اجرا نمود. توجه داشته باشید که در این مرحله استفاده از سیمان بی‌کیفیت و میزان نامناسب ملات به کل کار آسیب خواهد زد و حتی امکان ریزش ملات نیز وجود خواهد داشت.
 4. حال همه فواصل بین کروم‌ها نیز با ملات پر می‌شود و زیرسازی کار انجام میشود. بهتر است سطح زیرین را کمی مرطوب کرد تا چسبندگی بهتری داشته باشد. توجه داشته باشید که آشنایی با روش های سیمانکاری نمای ساختمان می‌تواند به شما کمک کند تا نتیجه بهتری حاصل کنید و ساختمان شما دیرتر با ترک و خراب شدن سطوح مواجه شود.
 5. سپس از ۴ تا ۷ روز باید روزی ۳ تا ۴ بار سطح را خیس نمود تا سیمان ترک نخورد و استحکامش بیشتر شود که به این مرحله، عمل آوردن سیمان گفته می‌شود.
 6. بعد از تکمیل این مرحله، حال نوبت به لایه رویه می‌رسد. این کار را می‌توان با استفاده از مصالح متفاوتی انجام داد که حتماً نیاز به آشنایی با روش های سیمانکاری نمای ساختمان دارد. معمولاً برای لایه رویه بیشتر از ملات خمیری پودر سنگ و سیمان سفید استفاده می‌شود. برای این کار بعد از ساخت ملات خمیری به وسیله ماله پلاستیکی، مواد به ضخامت ۵ تا ۱۰ میلی‌متر روی ساختمان کشیده می‌شود. قبل از خشک شدن ملات باید همان‌طور که روی آن کمی آب می‌پاشید، به وسیله ماله‌های نرم و یا اسفنج روی آن را به آرامی ماساژ دهید تا سطح کاملاً صاف شود.
 7. در انتهاباید حداقل تا سه روز و روزی ۲ تا ۳ بار به سطح، آب بدهید تا سیمان مقاوم شده و ترک نخورد.

 

طرح های سیمانکاری نما

انواع طرح های سیمانکاری نما بسیار متفاوت است. سیمان نما به سبب استحکام و پایداری بالا و انعطاف پذیری بالا حین انجام کار به یکی از پرکاربردترین پوشش ها برای نمای خارجی ساختمان است. اغلب افراد دوست دارند با هزینه کم به زیباسازی نمای ساختمان خود بپردازند .

هنگامی که ما به آنان سیمانکاری نما را پیشنهاد میکنیم به ما میگویند سیمان بی روح است و نمای ساختمان را زشت میکند . در این مواقع ما به این افراد طرح های متنوع سیمانکاری نما را نشان میدهیم و بسیاری از آنان متعجب میشوند و میگویند آیا این طرح ها واقعا از سیمان هستند؟

نمای ساختمان باید زنده و چشم نواز باشد و نگران نباشید حتی به دور از هزینه های گزاف برای سنگ نمای ساختمان میتوان از سیمان با طرح سنگ ساختمان استفاده نمود.

برخی از نماهای سیمانی زیبایی بی نظیری دارند، از انواع نمای سیمان کاری میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نما سیمان شسته
 • نمای سیمانی تخته ماله
 • نمای ماهوتی
 • نمای تگرگی
 • نمای کلنگی
 • نمای کمچه ای
 • نمای سیمانی آبساب
 • نمای سیمانی چکشی
 • نمای سیمانی رومی
 • نمای سیمانی طرح سنگ
 • نمای طرح چوب
 • نمای سیمان سفید مدرن
 • نمای سیمان سفید ویلا
 • نمای سیمان سفید براق

و دیگرسیمان نماها

سیمانکاری نمای ساختمان - 4

از آنجایی که نماسازی ساختمان‌ها بخش عمده‌ای از هزینه‌های ساخت را شامل می‌شود، استفاده از نمای سیمانی ساختمان این امکان را فراهم کرده است که ضمن خلق ظاهری خلاقانه و زیبا هزینه‌های شما تا میزان زیادی کاهش پیدا کند. همان‌طور که پیش‌تر مطالعه کردید، روش های سیمانکاری نمای ساختمان از تنوع زیادی برخوردار است و اجرای همه این طرح‌ها نیاز به افرادی مجرب و باتجربه دارد. چنانچه برای این کار به تیمی متخصص نیاز دارید می‌توانید از تیم نماسازان پارس کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید